Apie kubilus

Apie kubilus:
Kokią kubilo krosnelę rinktis? Kubilą su integruota ar su išorinė krosnelė?

Abiejų tipų krosnelės yra vienodai geros. Pateikiame įžvelgtus privalumus ir trūkumus. Jums belieka išsirinkti sau optimaliausią variantą.

Integruotos krosnelės privalumai:

• Montuojama po stiklo pluošto įdėklu, tad jos realiai nesimato. Matoma 1/6 krosnelės dalis yra išorėje kubilo, per kurią ir dedamas kietas kuras;
• Rekomenduojama kūrenti: sausom malkom, briketais; Nerekomenduojame angliais (elementariai dėl kietųjų dalelių patekimo į besimaudančių plaučius, nes kaminas 2 m. aukščio ir išeina iš kubilo korpuso);
• Greičiau įšyla vanduo, negu kubile su išorine krosneles, nes kaitinimas mažesnis vandens tūris. (MIDI ~1200 l. – MAXI ~1400 l.)
• Taupo vietą kieme, kadangi bendras lauko kubilo su integruota krosnele užimamas plotas bus su lig kubilo išoriniu diametru. (MIDI dydžio Ø 205 cm. MAXI dydžio Ø 225 cm.)
• Krosnelė yra gaminama iš 2 mm storio nerūdijančio plieno;
• Šio krosnelės tipo kubilą rekomenduojame rinktis šeimoms turinčioms vaikų, nes dėl krosnelės padėties po sėdimomis vietomis išnyksta rizika nusideginti į pečių;
• Kaminas išeinantis iš kubilo korpuso turi papildomą 1 m. apsaugą, kuri apsaugo nuo nudegimo.
• Integruotos krosnelės galingumas – 35 kW;
• Siekiant geriausio rezultato siūlome rinktis ilgaamžiškesnį, chlorui ir druskoms atsparų, AISI 316 nerūdijantį plieną.

Integruotos krosnelės trūkumai:

• Mažiau naudingos vietos kubile, nes vietą užima krosnelės vietoje išgaubtas stiklo pluošto įdėklas.
• Po ilgų metų naudojimo atsitikus įtrūkiams ar nusidėvėjimui ilgiau užtruktų krosnelės keitimas.

Išorinės krosnelės privalumai:

• Daugiau naudingos vietos kubile, nes krosnelė statoma atskirai ir ji neužimą vietos kubile;
• Kubilą su šia krosnele yra patogiau montuoti į terasą, nes krosnelę galima statyti toliau nuo kubilo. Tik reik prisiminti, kad krosnelė turi stovėti tokiame pačiame aukštyje kaip ir kubilas tam turi būti numatyta vieta šalia terasos;
• Rekomenduojama kūrenti: sausom malkom, briketais; Nerekomenduojame angliais;
• Krosnelė yra gaminama iš 2 mm storio nerūdijančio plieno;
• Šio krosnelės tipo kubilą rekomenduojame rinktis privačių namų, kaimo turizmo sodybų arba turinčių didesnę numatytą erdvę kubilui šeimininkams;
• Optimaliausias variantas komplektuojant mobilų kubilą;
• Išorinės krosnelės galingumas – 26 kW;
• Siekiant geriausio rezultato siūlome rinktis ilgaamžiškesnį, chlorui ir druskoms atsparų, AISI 316 nerūdijantį plieną.

Išorinės krosnelės trūkumai:

• Reikia paruošti papildomą vietą krosnelei.
• Kubilas ir krosnelė užima daugiau vietos kieme;
• Lengviau pavogti krosnelę.

Nerūdijančio plieno markės

AISI 430
Standartinėje kubilo komplektacijoje krosnelė pagaminta iš nerūdijančio plieno AISI 430. Šio tipo šildytuvai yra pigesni nei kiti (AISI 304 arba AISI 316). AISI 430 nerūdijantis plienas pasižymi atsparumu korozijai, bet kur kas mažesniu nei (AISI 304 arba AISI 316). AISI 430 nerūdijančio plieno sudėtyje nėra nikelio. AISI 430 nerūdijančio plieno negalima chloruoti, nes chloro naudojimas ilgainiui gali jį pažeisti.

AISI 304
AISI 304 sudėtyje yra nuo 8 iki 10,5% nikelio ir chromo. Nikelio, kuris įtraukimas į nerūdijantį metalą suteikia krosnelei didesnio atsparumo korozijai. AISI 304 nerūdijantis plienas pasižymi patvarumu, atsparumu karščiui, korozijai bei daugeliui cheminių medžiagų ir dėl šių priežasčių tai labiausiai paplitusi standartinė nerūdijančio plieno rūšis visame pasaulyje.

AISI 316
AISI 316 savo sudėtyje turi chromo, nikelio ir 2-3% molibdeno. Molibdeno kiekis AISI 316 nerūdijančio plieno sudėtyje suteikia didesnį atsparumą įvairių formų, išorės veiksnių keliamiems, nusidėvėjimams. AISI 316 privalumas – padidintas atsparumas chlorui bei įprastai ar cheminiai korozijai. Verta rinktis AISI 316 nerūdijantį plieną, jei norite ilgaamžiškos krosnelės, tuo pačiu ruošiatės naudotis įvairiomis druskomis, vonios putomis siekiant maksimalaus atsipalaidavimo pojūčio mėgaujantis lauko kubilu.
Tikrinant krosnelės markę vizualiai: Prie AISI 430 magnetas limpa, prie kitų nelimpa.

Apie kubilus. Kubilo išorės apdailos pasirinkimas

Pigiausia iš eglės medienos. Spygliuočių mediena išsiskiria minkštumu, lengvumu, lengvu apdorojimu, pasižymi lankstumu, nejautrumu drėgmei. Eglės medienos ypatinga savybė yra ta, kad džiūdama ji itin mažai traukiasi. Naudojant impregnantą medienos apsaugai nuo drėgmės, karščio ir purvo išlaikoma reprezentatyvi išvaizda.

Termo mediena yra karščiu (180-215°C) ir garais apdorota eglinė ir/ar pušinė mediena. Terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia jos savybes – ji tampa itin patvaria, pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacija. Pakitusi mediena beveik nesitraukia ir nesikraipo, ilgiau išlaiko naujumo įspūdį. Dėl puikios estetinės išvaizdos ir stabilių matmenų šie gaminiai idealiai tinka tiek vidaus, tiek lauko apdailai. O ekologiškas, jokių chemikalų nenaudojantis, apdorojimas užtikrina, kad termo mediena nekenkia nei žmonėms, nei aplinkai. Ji neprilygstama ten, kur tenka atlaikyti didelius temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl ypač tinka pastatų apkalimui, terasoms, balkonams, tvoroms, kubilams ir pirtims. Bet to termo mediena nesisakuoja.

Plastiko apdaila – praktiškiausias variantas renkantis kubilo išorės apdaila. Medžio kompozito plastikinės lentelės nereikalauja jokios papildomos priežiūros, nesideformuoja, nereikia kiekvieną sezoną atnaujinti spalvos, todėl sutaupo Jūsų laiką. Plastikinė lentelės vaizdas nieko nesiskiria nuo medinės, nes yra medžio imitacijos, lentelė 10mm storio. Šios lentelės galimos tik prie stiklo pluošto kubilų. (Kubilo sienelė yra papildomai sutvirtinama ir tik tada dedama 10mm plastikinė lentelė)

Apie kubilus. Kaip prižiūrėti (valyti) kubilą ir krosnelę?

• Kubilų su stiklo pluošto įdėklu privalumas, kad juos lengva valyti, jie yra higieniškesni ir reikalauja mažiau dėmesio priežiūrai. Nusipirkus kubilą su įdėklu galima naudoti iš karto, prijungus krosnelę.
• Mediena yra natūralus produktas, tam kad išlaikyti reprezentatyvią išvaizdą rekomenduojama ją impregnuoti, alyvuoti, dažyti kartą per metus.
• Stiklo pluošto kubilui valyti tinka įprastos priemonės skirtos vonios ar baseino valymui.
• Krosnelę rekomenduojama valyti kas 3 – 5 kūrenimus, atitinkamai nuo prisikaupusio pelenų kiekio.
• Norint apsaugoti kubilo vidų, jog į vandenį nepapultų nešvarumai iš aplinkos lapai, šakos, dulkės ar kitos šiukšlės naudokite kubilo dangtį.
• Šiltuoju metų sezonu vandenį kubile laikant nuolatos ir nenorint keisti vandens kas keletą maudymųsi, būtina užtikrinti higieną ir užkirsti kelią bakterijų veisimuisi. Tam galima pasitelkti vandens valymo priemonėmis skirtomis baseinams, naudoti chloro tabletes ar kitas vandenį skaidrinančias medžiagas. Tačiau norint naudoti chemiją, druskas, chlorą būtina rinktis krosnelė iš AISI 316 plieno.

Apie kubilus su vandens masažo sistema.

apie kubilus

Variklio pagalba vanduo traukiamas iš kubilo ir purškiamas per sienose sumontuotus vandens purkštukus. Vandens masažo variklio galingumas 1,1 kW, 320l/min., 6 purkštukai. Montuojame ir dvigubas vandens masažo sistemas t.y. du varikliai po 1,1 kW viso 12 purkštukų. Rek

Vandens masažo privalumai:

Vandens masažai savo poveikiu taip pat neatsilieka nuo paprasto plaukimo baseine. Dažniausiai jie skirti raumenų atpalaidavimui; masažuojančių vandens srovelių energija pasiekia giliausius audinių sluoksnius. Jose ištirpęs oras efektyviai papildo kraują deguonimi. Mėgaujantis tokiu vandens masažu po fizinės veiklos pagerėja limfos apykaita, todėl krenta viršsvoris, mažėja celiulito požymiai. Tarkime, povandeninis masažas ar masažas kylančiais šiltais oro burbuliukų srautais sukeliami švelni bendro kūno masažo pojūčiai, praturtina kraują ir odą deguonimi. Reguliariai mėgaujantis šiuo malonumu, pagerėja medžiagų apykaita, smegenų veikla ir kraujotaka, iš organizmo greičiau pašalinami šlakai, stiprėja imunitetas. Ypač toks masažas rekomenduojamas sergantiems kaulų ir sąnarių, stuburo osteochondroze, neurologinėmis ligomis. Panardintą kūną vanduo kelia, tokiu būdu judesiai tampa grakštesni ir lengvesni, o tai labu svarbu gydant judėjimo sistemos ligas. Be to, vanduo susilietęs su mūsų kūnu, skatina kūno vidaus ir paviršiaus šilumos mainus; atsiplėšdami nuo odos, vandens burbuliukai stimuliuoja jutiminių skaidulų nervų galiukus, o tai sukelia malonų šiurpimo jausmą.
Šaltinis

Apie kubilus su oro burbulų sistema ?

oro busrbulų sistema kubile

Oro burbulų sistemą sudaro 750W variklis – kompresorius, kuris traukia iš lauko oro suspaudžia jį ir su 12 vnt. purkštukų pagalba purškia į vandenį sukurdamas vandenyje kylančių burbulų efektą. Sistema yra paslepiama dugne ir šone sumontavus papildomą ertmę, tad gaminio išvaizda nuo to praktiškai nepakinta.

Apie kubilus su vandens filtravimo sistema

kubilų gamyba

Papildoma kubilo dalis yra filtravimo įranga, kuri susideda iš filtro ir siurblio. Jų pagalba vanduo yra siurbiamas iš kubilo, išfiltruojamas ir grąžinamas atgal į kubilą. Didžiausi nešvarumai surenkami siurblio priešfiltryje, o mažesni filtre, kurio užpildui galima rinktis smėlio ar stiklo užpildus. Šiuolaikiniai filtravimo siurbliai gali turėti kelis greičius, kurių pagalba galima nustatyti norimus ciklus ir turėti galimybę naudoti siurblį ekonominiame rėžime.

Kokią chemiją naudoti kubilo vandens dezinfekavimui ?

Chloras yra viena iš populiariausių vandens dezinfekavimo priemonių. Chloru ir jo junginiais valomas ne tik baseinų, kubilų vanduo, jis plačiai naudojamas geriamojo vandens valymui. Vis dėlto, chloruotas vanduo gali dirginti besimaudančiųjų odą arba veikti alergizuojančiai. Jei po maudynių nusiprausiate duše, o vandens valymui chlorą naudojate saikingai ir pagal instrukcijas, besimėgaudami kubilo teikiamais malonumais neturėtumėte jausti diskomforto. Rekomenduojama chloro norma kubilų vandeniui yra  0,6-1,0 miligramo vienam litrui.

PASTABA: Norint naudoti vandens chemiją  kubile būtina pasirinkti krosnelę iš AISI 316. Nes AISI 430 ir AISI 304 yra mažiau atsparios ir gali tiesiog prakiurti.

Kubilams valyti skirta chemija su chloru gali būti kelių rūšių:
 
Greitai tirpstančios chloro tabletės. Tai 20 gramų tabletės, kuriose yra didelis aktyvaus chloro kiekis. Jos naudojamos naujai pripilto vandens dezinfekavimui. Šios tabletės taip pat veiksmingos, kuomet reikia stabilizuoti užterštą, ilgiau nevalytą baseino ar kubilo vandenį. Tabletės dedamos į skimerį arba į chemikalų dozatorių.
 
Lėtai tirpstančios chloro tabletės. Šios 200 gramų tabletės tinka tuomet, kai norima nuolat išlaikyti vienodą chloro kiekį vandenyje. Gaminamos ir daugiafunkcinės lėto tirpimo tabletės, į kurių sudėtį be chloro įeina algicidas, flokuliantas bei pH stabilizatorius, tad papildomai nereikia rūpintis vandens skaidrinimu, vandens pH lygiu ar kova su dumbliais. Tabletės dedamos į skimerį arba į chemikalų dozatorių.
 
Skystasis hipochloritas. Tai skysto pavidalo vandens valymo priemonė, kuri pilama į automatinį dozatorių. Jis efektyviai atstato vandens skaidrumą. Naudojant dozuotą skystą hipochloritą pasieksite panašų rezultatą kaip ir naudodami lėtai tirpstančias tabletes.
 
Kubilų chemija be chloro

Bechlorę chemiją renkasi ne tik alergiški chlorui žmonės. Kai kuriems nepatinka chloro kvapas ar nemalonus pojūtis, kuomet vanduo patenka į burną. Chloras nelaikomas aplinkai draugiška priemone, jis ilgainiui dėl saulės poveikio išsisklaido, todėl kubilo valymas chloru reikalauja daugiau dėmesio.
 
Yra kelios pagrindinės priemonės vandens valymui be chloro:
 
Priemonės su biologiškai aktyviu variu. Varis šalina dumblius bei bakterijas, yra naudojamas kaip geriamojo vandens priedas. Šiuolaikinės priemonės su variu yra efektyvios ir nepalieka jokių dėmių ant baseino sienelių. Kubilo priežiūra su tokiomis priemonėmis atima mažiau laiko, nes vanduo valomas tik kas du mėnesius.
 
Aktyvusis deguonis. Aktyviuoju deguonimi valomas vanduo yra minkštas, neturi nemalonaus cheminių medžiagų kvapo, nealergizuoja. Aktyvusis deguonis sunaikina mikrobus ir bakterijas, pelėsį, šalina grybelį. Tokių priemonių sudėtyje gali būti algicido, kuris padės sunaikinti dumblius. Kubilo vandens valymui pasirinkus aktyvųjį deguonį reikia nepamiršti, jog jos veikimui būtinas specialus aktyvatorius.
 
Priemonės su bromu. Vandens valymo priemonės su bromu – puiki alternatyva vandens chloravimui. Nors tokių priemonių kaina kiek didesnė, tačiau valymo priemonės su bromu turi  pranašumą – naudojant tokias priemones nereikia taip dažnai tikrinti vandens kaip naudojant chlorą. Kita vertus, bromo neįmanoma apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių poveikio, tad jo teks naudoti kiek daugiau nei chloro.

Kubilo vandens temperatūra ?

termometras

Kubilo vanduo turėtų būti maždaug 38–40 laipsnių. Ši aukšta temperatūra padeda kūnui atsipalaiduoti ir sušilti, todėl žmonės paprastai maudosi prieš miegą, nes manoma, kad tai padeda užmigti ir pašalina stresą iš kūno.

Apie kubilus ir kokios dažniausiai daromos klaidos eksplotuojant kubilą?

1.     Kubilo pečius užkuriamas per anksti ir sudeginama krosnelė. Krosnelė turi būti užkuriama tik tada, kai vanduo pribėga iki reikiamos ribos, t.y. 10 cm iki kubilo viršaus. 
2.      Vanduo iš kubilo išleidžiamas per anksti, dar nespėjus atvėsti krosnelei. Toks veiksmas krosnelei yra toks pats žalingas, kaip ir pirmame punkte.
3.     Vanduo kubile paliekamas su vandeniu, kuomet lauke vyrauja minusinė temperatūra. Vanduo šaldamas plečiasi, tuo pačiu gadindamas ir kubilo konstrukciją (medį, jei kubilas medinis, plastmasę ir stiklo įdėklą), ir vandens kaitinimo krosnelę. Norint, kad žiemą kubilas nebūtų pažeistas, vanduo turi būti išleistas iš krosnelės. 

apie kubilus
X